Hamburg se spasio, Borussia Dortmund u Ligi prvaka

Sport / Flash | 20. 05. 2017. u 16:17 Z.S.

Nogometaši Hamburga uspjeli su osigurati ostanak u Bundesligi pogotkom u 88. minuti susreta protiv Wolfsburga.

U izravnom dvoboju dvije momčadi koje su nastojale izbjeći 16. mjesto koje vodi u razigravanje za ostanak s trećeplasiranom momčadi druge njemačke lige, Hamburg je na svom terenu s 2:1 svladao Wolfsburg.

Gosti su poveli preko Robina Knochea u 23. minuti, a u 32. izjednačio je Filip Kostić. Taj rezultat, koji je odgovarao Wolfsburgu, stajao je na semaforu sve do pred kraj utakmice kada je Gian-Luca Waldschmidt pogodio za pobjedu i slavlje Hamburga.

Poraz je Wolfsburg gurnuo na posljednje mjesto iznad crte direktnog ispadanja i razigravat će za ostanak, najvjerojatnije s Braunschweigom.

Wolfsburgu na ruku nije išao ni rezultat utakmice Hoffenheim – Augsburga koja je završila bez golova 0:0. Da je Augsburg izgubio s dva gola razlike Wolfsburg bi se spasio, a Augsburg bi igrao za ostanak.

Borussia Dortmund pobjedom nad Werderom 4:3 osigurala je izravana nastup u Ligi za prvaka, dok će Hoffenheim u kvalifikacije tog natjecanja.

Od ranije je poznat novi, stari prvak Bayern Muenchen, dok iz lige direktno ispadaju Ingolstadt i Darmstadt