Liga prvaka

Fenerbahčeu derbi, Izraelci zaustavili Olympiakos

Sport / Flash | 27. 07. 2016. u 21:15 Z.S.

U derbiju večeri 3. pretkola nogometne Lige prvaka Fenerbahče je u Istanbulu pobijedio Monaco.

Fener i Monaco su odigrali zanimljivu utakmica s nizom prilika na obje strane. Domaćin je već u prvoj minuti uzdrmao okvir gola nakon udarca Saliha Ucana, a do vodstva je stigao u 39. minuti golom Emenikea. Svega tri minute kasnije izjednačio je povratnik u Kneževinu Radamel Falcao iskoristivši nespretnu reakciju vratara Ertugrula Taskirana i stopera Martina Škrtela. Ipak, Emenike je u 60. minuti svojim drugim golom odveo Fener do pobjede.

Varšavska Legija, koja je izbacila mostarski Zrinjski iz daljnjeg natjecanja u Ligi prvaka, na gostovanju je pobijedila slovački Trenčin 1:0, a pogodak odluke zabio je Nemanja Nikolić u 69. minuti. Uzvrat je 3. kolovoza u Varšavi.

Iznenađenje večeri priredio je izraelski Hapoel Beer Sheva odigravši 0:0 u Pireju protiv Olympiakosa. čki prvak je dominirao i imao nekoliko lijepih prilika, ali nije uspio probiti izraelsku obranu.