Ludilo na Vitalityju

City pobijedio golom Sterlinga u 97. minuti

Sport / Nogomet | 26. 08. 2017. u 16:17 Z.S.

Nogometaši Manchester Cityja došli su do pobjede 2:1 (1:1) nad domaćim Bournemouthom u trećem kolu engleske Premier lige, ali su pogodak vrijedan tri boda postigli tek u sedmoj minuti sučeve nadoknade, iako je prvotno pokazano da će se igrati najmanje pet minuta dodatka.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Raheem Sterling, ali se pri njegovom udarcu lopta još i sretno odbila od domaćeg kapetana Surmana i promijenila smjer leta. Sterling je nakon pogotka poletio u zagrljaj navijačima Manchester Cityja te mu je zbog toga sudac Mike Dean pokazao drugi žuti, odnosno isključujući karton. Dean je kraj odsvirao tek nakon punih 10 minuta dodatka.

Domaća momčad došla je u vodstvo u 13. minuti pogotkom Danielsa, a na 1:1 izjednačio je u 21. minuti Gabriel Jesus.

Sterlingovim pogotkom momčad Pepa Guardiole došla je do druge pobjede u novoj sezoni i izbila na čelo ljestvice sa sedam bodova, jednim više, ali i s utakmicom više, od Manchetser Uniteda, Huddersfielda i West Bromwich Albiona. Bournemouth je i nakon tri kola bez ijednog boda na 17. mjestu.