Konačno pobjeda

Bogdanović i Netsi prekinuli predugački crni niz

Sport / Košarka | 21. 01. 2017. u 08:54 S.K.

Jedenaest poraza nanizali su Brooklyn Netsi do trijumfa u New Orleansu kod Pelicansa 143:114, a ključnu ulogu u ovoj važnoj pobjedi imao je Mostarac Bojan Bogdanović.

Čak osam igrača Netsa bilo je dvoznamenkasto, a među njima Bogdanović je za 27 minuta postigao 23 koša, uz šest skokova i dvije asistencije, te po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Iz igre je gađao 6/13 (trice 2/5), a slobodna bacanja savršenih 9/9 i tako pridonio sjajnom učinku njegove momčadi s penala, 32/35.

Bojan je sa suigračem Brookom Lopezom podijelio naslov najboljeg strijelca na utakmici, a bio je i drugi skakač momčadi iza Lopeza i Acyja.

U pobjedi Lakersa nad Pacersima (108:96) Čitlučanin Ivica Zubac dobio je šest minuta i iskoristio ih da zabije četiri koša uz jedan skok.