19 medalja

BiH osvojila deveti naslov Europskog prvaka u sjedećoj odbojci!

Sport / Flash | 07. 10. 2015. u 15:46 Z.D.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci deveti put je osvojila titulu prvaka Europe.

Izabranici Mirze Hrustemovića su u finalnom susretu, koji se igrao u njemačkom Warendorfu s 3:0 (25:22, 25:19, 25:23) svladali domaćina Njemačku i na taj način potvrdili da su apsolutni vladari Starog kontinenta.

Bh. reprezentacija demonstrirala je silu na turniru ne izgubivši niti jednog seta.

Vrijedi istaknuti kako momci Mirze Hrustemovića ttijekom cijelog turnira nisu izgubili niti jedan set, pobijedivši sa 3:0 Njemačku, Mađarsku, Nizozemsku, Poljsku i Ukrajinu.

Zanimljiv je i podatak kako je ovo devetnaesta medalja Bosne i Hercegovine na velikim natjecanjima.

Pored devet zlata sa europskih prvenstava BiH ima i broncu, na svjetskim prvenstvima osvojena su tri zlata, srebro i bronca, a na paraolimpijadama po dva zlata i srebra.

Za BiH su na ovom Europskom prvenstvu nastupili Sabahudin Delalić, Dževad Hamzić, Asim Medić, Safet Alibašić, Beniz Kadrić, Ermin Jusufović, Muhamed Kapetanović, Nizam Čančar, Ismet Godinjak, Adnan Manko, Mirzet Duran i Adnan Kešmer.