Zrinjski Široki 0:0

Bez pobjednika u hercegovačkom derbiju, Široki jesenski prvak BiH

Sport / Nogomet | 22. 11. 2014. u 11:42 I. M.

Široki Brijeg potvrdio je titulu jesenskog prvaka odigravši 0:0 kod Zrinjskog u Mostaru. Za razliku od prošlosezonskog derbija ovih momčadi u Mostaru, ovaj put nije bilo ni velike drame ni golova.

Dvije ekipe igrale su oprezno i propustili su svoje prilike, a najbolju je imao Zrinjski još u prvom dijelu kada je udarac s bijele točke Steve Nikolića obranio danas sjajni Antonio Soldo.

Široki i dalje ima tri boda prednosti ispred Zrinjskog, a Mostarce može prestići i Sarajevo koje sutra igra sa Slobodom.

TIJEK PRIJENOSA:

KRAJ Završeno u Mostaru. Zrinjski i Široki podijelili bodove.

90' Najbolja prilika za Široki! Zakarić je izašao sam pred Dujkovića, no reprezentativni vratar nogom brani i spašava bod domaćinu.

90' Tri minute će se još igrati.

88' Dio gledatelja napušta stadion. Čini se da će hercegovački derbi proći bez pobjednika, ali i golova.

84' Zrinjski pravi treću izmjenu. Umjesto Nikolića uz veliki pljesak s tribina ulazi Krešo Kordić.

83' Zakarić trese mrežu Zrinjskog, ali već je označeno zaleđe. Sudac mu je dodijelo žuti karton.

81' Najbolja šansa u drugom dijelu! Blaić neometan puca s 15 metara, no Soldo opet sjajno brani.

78' Karačić umjesto Simeunovića ubacuje Blaića.

76' Promjena kod Širokog. Plazonić ulazi umjesto Kožulja.

72' Široki Brijeg u ovim trenutcima kontrolira utakmicu i sve više prijeti domaćinu. Zakarić propušta prvu veliku priliku u drugom dijelu.

70' Mijenjat će i Karačić. Priprema se Danijel Stojanović, a izlazi rekorder Đurić.

67' Prvi mijenja Slaven Musa i to napadače. Umjesto Buhača ulazi Peko.

65' Stevo Nikolić imao je dobru priliku, ali nije uspio proći svog čuvara u situaciji jedan na jedan.

61' Ivan Crnov dobiva žuti karton.

58' Široki Brijeg ima malu inicijativu, ali drugo poluvrijeme protiče u opreznoj igri s obje strane.

55' Napokon prilike. Wagnerov dobar udarac obranio je Dujković, a u kontranapadu Crnov je šutirao preko gola Širokog.

46' Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru, Zrinjski i Široki Brijeg nakon prvog dijela igraju 0:0.

Poluvrijeme: Nakon prvih 45 minuta nema pogodaka. Obje ekipe imale su svoje šanse, no Široki će na odmor zadovoljniji jer domaćin nije iskoristio jedanaesterac.

45' Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade.

42' Dobra prilika iz kontranapada za goste, ali od svega dobili su samo korner.

39' Igra se malo zaoštrila. Sudac je podijelio tri žuta kartona, dva za goste.

24' Bez velikih prilika, iako se igra otvoreno. Na stadionu je nekih šest tisuća gledatelja.

15' Ovo je za Zrinjski bio drugi uzastopni promašeni penal. Protiv Sarajeva precizan nije bio Crnov.

13' Soldo obranio jedanaesterac Nikoliću! Ostalo je 0:0.

12' Jedanaesterac za Zrinjski! Pandža je srušio Simeunovića!

10' Otvoreno se igra u derbiju. Domaći su tražili jedanaesterac nakon što je pao Crnov, ali Bureković je pokazao da se igra nastavi.

8' Odlična prilika za Široki! Dujković je bio kratak na jednom centaršutu, pa je lopta pala na glavu Wagnera koji promašuje prazna vrata.

5' Prvu dobru priliku imao je domaćin. Ivo Zlatić dobro je ubacio loptu u šesnaesterac Širokog, ali Nikolić je nije mogao zahvatiti.

0' Počela je utakmica u Mostaru.

Prije početka utakmice predsjednik HŠK Zrinjski Marin Raspudić uručio je prigodan poklon Veliboru Đuriću, novom rekorderu kluba sa 190 nastupa.

Sudac Muamer Bureković upravo je izveo igrače obje momčadi na teren.

Stadion se polako puni i već sada ima oko 4000 gledatelja pod Bijelim brijegom.

Slaven Musa izvest će sastav sa Soldom na golu, dok će u terenu biti Pandža, Ćorić, Zakarić, Landeka, Wagner, Ćorluka, Kožulj, Brekalo, Buhač i Marković.

Zrinjski igra u sastavu Dujković, Radulović, Graovac, Simeunović, Crnov, Stojkić, Zlatić, Nikolić, Petrak, Katanec i Đurić.