dominacija

Amerikanci se poigrali sa Srbima za novo zlato

Sport / Ostali sportovi | 21. 08. 2016. u 20:32 S. M.

Iako je olimpijski turnir u košarci bio jedan od najatraktivnijih i najzanimljivijih na cijelim Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru, veliko finale donijelo je najslabiju utakmicu.

Naime, američka reprezentacija doslovno je raznijela Srbiju u finalu s 96:66 ne ostavivši im ni traga šanse. Amerikanci su već do poluvremena otišli na 23 koša razlike (52:29), a u drugom dijelu su imali i do 40 koševa razlike.

Iako su u Rio došli bez nekih od najvećih zvijezda (LeBron James, Curry, Westbrook) Amerikanci su pokazali da su i dalje nedodirljivi za sve ostale, premda su ih na ovom turniru namučili Španjolci, Australci, pa i Srbi u prvoj fazi.

Ovo im je treće zlato u nizu i od 2006. godine nemaju poraza u službenim utakmicama.

Kevin Durant bio je briljantan postigavši 30 koševa za 30 minuta. DeMarcus Cousins je skupio 13 poena i 15 skokova, a svi američki igrači upisali su poene.

Kod Srbije je Nemanja Nedović skupio 14 poena kada je sve bilo davno gotovo, a Milan Mačvan je imao 11.

Španjolska je osvojila broncu, a Australija je četvrta.